
Artyści
Music Festiwal

Surtarang
Sur oznacza dźwięk, tarang to fala. Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową. W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album zespołu - “Duniya” (w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu), a w 2022 drugi album o tytule “Yatra”. Zespół zagrał ponad 100 koncertów na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce, m.in: Ostróda Reggae Festival, Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko. Skład: Hanka Łubieńska – wokal, elektronika Eryk Nowacki – sitar, saz Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, elektronika, produkcja

Żniwa
Pagan folkowy duet-małżeństwo. Podczas koncertów grają na lutni, skrzypcach pięciostrunowych, didgeridoo, bębnie, fletach irlandzkich, poprzecznych i alikowotowych, a także buzuki, tagelharpie, harfie celtyckiej i wielu innych. Ich muzyka bywa zarówno żywiołowa, jak i nostalgiczna - inspirują się fantastyką i legendami, ale również mitologią i historią Słowian, Celtów czy Wikingów. Od wielu lat biorą udział w imprezach larpowych, festiwalach muzycznych, konwentach fantastyki i rekonstrukcjach historycznych w Polsce i za granicą (takich jak Pyrkon, Midgard Folk Fest (IT), Cernunnos Pagan Fest (FR), Wrocławskie Dni Fantastyki, Bitwa pod Grunwaldem, Bitva Libusin (CZ). Współpracowali już z takimi zespołami jak Percival, Deloraine czy Żywiołak, Łysa Góra, Kosy, Furda, Roberto Delira, Roderyk, Mitlos, Rustica, Huskarl czy Dziwoludy.

Suma Pragnień
Suma Pragnień to lubelski projekt muzyczny, oparty na autorskich utworach osadzonych w klimacie akustycznego folk-rocka. Zespół ceni sobie szczerość w muzyce. Wierzy w to, że ma ona moc inspirowania słuchaczy do bycia lepszymi ludźmi – bardziej czułymi, odważnymi i wolnymi.

Mateusz Mattenia Trembaczowski
Mateusz Mattenia Trembaczowski zaprasza Cię na koncert, który jest czymś więcej niż muzyką. To spektakl, podróż, opowieść – miejsce, gdzie dźwięk splata się z teatrem i baśnią, gdzie muzykę możesz nie tylko usłyszeć, ale i poczuć skórą, oddechem, dotykiem. Gdyż tworzenie sztuki ma sens. Sztuka przenika przez Twoje ciało, dotykając tego, co zewnętrzne – ucha, skóry, oczu – i wnikając w to, co głębokie: sens, wiarę, ideę. To wydarzenie, w którym Twój udział ma znaczenie. Jesteś częścią tej podróży – Twoja energia kształtuje ten spektakl. To spotkanie, które tworzymy razem.

PsyShroom Girl (Zakwasy)
Jej fascynacja muzyką elektroniczną sięga prawie 20 lat, stała bywalczyni klubów, imprez i festiwali. Najbliższe jej sercu są wszelkie odmiany trancu, w tym psytrance i progressive. Dotychczas można było ją usłyszeć na festiwalach Rejvowisko, Ethno Polana, Sielanka Fest czy Electro Szepty. W lubelskich klubach grała na imprezach: Azteca, Elektro Kosmos czy Styrta się Pali. Należy do lubelskiego kolektywu muzyki elektronicznej Zakwasy. Współorganizatorka Ethno Polana Festiwal, etatowa Indianka, tancerka, kuglarka, z każdą dziedziną sztuki jej po drodze. Kolejną pasją, która skradła jej serce jest zbieranie grzybów, dlatego zazwyczaj można spotkać ją w podlubelskich lasach czy nad jeziorami.

LejtoCole (Zakwasy)
Pewnego dnia w roku 2020 raper tworzący pod pseudonimem LejtoCole pierwszy raz dotknął kontrolera od Native Instruments – Traktor S4MK2. Od tamtego momentu konsola DJ zatrzymała go przy sobie na stałe. Pochodzi z Parczewa, ale od ponad 8 lat mieszka i tworzy w mieście Lublin. Grając sety unika monotonii, a jego selekcja wydaje się sięgać do wszystkich gatunków muzyki. Acidowe brzmienia są bardzo bliskie jego sercu i w tym kierunku podąża jako początkujący w syntezie i produkcji. Uwielbia grać hybrid-sety z instrumentalistami. Założyciel inicjatywy Zakwasy – LejtoCole - to pełen pozytywnej energii zawodnik, który marzy o silnej elektronicznej reprezentacji z Dzikiego Wschodu, pracującej wspólnymi siłami nad niepowtarzalnym lokalnym brzmieniem i organizacją regularnych wydarzeń dla elektronicznych melomanów w tej części Polski.

Lucy Lu
Przygodę z DJ-ką zaczęła w swoim reggae barze w Gruzji (który prowadziła przez 7 lat nad brzegiem Morza Czarnego), gdzie tworzyła playlisty i przypadkiem zaczęła grać imprezy. Występowała cyklicznie w Batumi, na Ooodabno Festival organizowanym przez Oasis Club przy granicy z Azerbejdżanem, w Małej Jamajce w Czechach, w Warszawie oraz w swoich rodzinnych stronach: w Otwocku, czy nad Świdrem. Supportowała także koncerty The Syntetic/Człowiek Widmo i psychodelicznego zespołu Oranżada. Aktualnie wkręcona jest w granie organic house, afro house, ethnic, orient, shamanic, deep trance, meditative dub techno z całego świata. Zeszłoroczna absolwentka Instytutu Dźwięku w Warszawie.

ConSoul
Łukasz Kruszko ConSoul (kiedyś Fragile), w latach 2018-2020- DJ i prawa ręka kolektywu Secret Sound Society. Na festiwalu podzieli się swoją wizją muzyki elektronicznej jako DJ. Miłośnik muzyki progresywnej, głębokiej, „efemerycznej” jak dym, hipnotycznej, miękkiej, pełnej emocji, z ostrymi krawędziami.Pasjonat miksu harmonicznego i łączenia odmian muzyki elektronicznej. Jego przesłanie to- bądź, czuj, przeżywaj, wyrażaj, płyń, żyj. Prywatnie psychoterapeuta. Kompletnie szalony. Skuteczny.

Fastagus
Pasjonat muzyki i dobrej energii. Prowadzi w sercu Kielc Klubokawiarnię Quest, miejsce spotkań miłośników planszówek, alternatywnej kultury i undergroundowych brzmień. Jako DJ specjalizuje się w psytrance, zwykle w dynamicznej, energetycznej odsłonie, jednak na Ethnopolanie zabierze Was w podróż pełną spokojnych, hipnotyzujących dźwięków psychillu. Poza muzyką, Maciej jest nauczycielem jogi, eksploratorem świadomości i propagatorem zdrowego stylu życia. Czerpie inspiracje z kultury i filozofii Dalekiego Wschodu, a medytacja w stylu zen to jego codzienność. Gdy nie miksuje dźwięków ani nie zgłębia tajników umysłu, można go spotkać… przy stole do tenisa stołowego.

Rytmia
Rytmia to DJ-ka i artystka dźwięku poruszająca się w przestrzeni między rytuałem a rave’em. Gra muzykę rytualną, pulsującą, z etniczną duszą – zapraszającą do dzikiego tańca, szczególnie kobiety pragnące znów poczuć się w pełni żywe. Inspiruje ją muzyka klasyczna, natura i duchowość. Porusza się w obszarze organic house, ethno house, progressive house, techno i organic downtempo – wybierając do każdego setu spójną paletę brzmień, zależnie od przestrzeni, energii i intencji.

NOV.SAVEUR
Poznański DJ fascynujący się muzyką psy/goa/etnic trance. Przy tworzeniu setów kładzie bardzo duży nacisk na melodyjność oraz sekcje wokalne, które wprowadzają niepowtarzalną atmosferę. Swoją przygodę z muzyką zaczął parę lat temu i nieustannie szlifuje swój warsztat wspinając się na wyżyny umiejętności.

Świt
Z traw i zza horyzontu wyłania się Świt – organiczny projekt muzyczny, który zawsze jest o wolności, rozpiętych szeroko skrzydłach i ptasich pióropuszach. Zazwyczaj o naturze i razem z nią. Ziemia, las, woda i ucieczka przez wewnętrznie zmyślone krainy to coś, co oświetla Świt.