Scena Główna i Alternatywna

Wadada

Wadada czerpie inspiracje z tradycji muzycznych Afryki, Kuby, Brazylii, Bliskiego Wschodu oraz sporej domieszki rodzimych melodii. Potęga rytmów bębnów, intrygujące partie gitary oraz głębokie damskie wokale i poruszające teksty tworzą eklektyczną miksturę, która dociera wprost do rdzenia i nikogo nie pozostawia obojętnym! Wadada to trans i fusion, porywająca do ruchu i tańca 6-osobowa multiinstrumentalna petarda koncertowa, gdzie oprócz żywych wokali, można posłuchać kunsztownej gry na instrumentach z różnych zakątków świata, toteż nadarza się wspaniała okazja aby tego razem doświadczyć. Założycielem i liderem zespołu jest Dominik Muszyński, wirtuoz perkusjonaliów i terapeuta.

Sylwia Lasok – śpiew, cuica, autoharfa,shruti box, pandeiro / Angela Gaber – śpiew, shekere / Dominik Muszyński – bębny, conga, bongosy, darabuka, inne perkusjonalia / Jakub Ratowski – dunduny, dzwonki, talerze, berimbau, gitara basowa, sample pad / Artur Hulinka – dunduny, dzwonki / Marcin Kipisz – gitara, gitara basowa, śpiew

 

Junior Chill Dj set

Niegdysiejszy nawijacz i autor tekstów Ragga/Dancehall Junior Stress, a obecnie chili kultywator Jurek Dre$ a.k.a Jr.Chill w swoim dj-skim secie zabierze Was w muzyczną podróż do najodleglejszych zakątków świata, gdzie muzyka korzeni wybrzmiewa, głośno, pełna basu z lasu i zawsze w rytmie serca. Jego set to muzyczna wyprawa przez wszystkie kontynenty świata, siłą rzeczy mocno eklektyczna, lecz mająca wspólny mianownik, jakim jest uniwersalny heart beat. Od industrialnych fabryk UK, przez pola i łąki wschodu, miejskie (i nie tylko) dżungle Ameryki Południowej aż po jamajskie i afrykańskie uliczne potańcówki, wiejskie przyśpiewki z kresów i himalajskie mantry. Wyprawa raczej taneczna, dość transowa, z dużym szacunkiem do korzeni.

Andrew Kinsky

Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Po doświadczeniu wielu stylów muzyki zdecydował się na wolną twórczość inspirowaną etniczną muzyką różnych kultur. Pozbawiona ram improwizacja Andrew zawiera w sobie naleciałości z Indii, Afryki Zachodniej, krajów arabskich, Mongolii, ale też muzyki współczesnej, w tym elektronicznej. Występował i współpracował z takimi artystami jak: Mose, Istvan Sky, Wiktor Golc, Bart Pałyga oraz wielu innych. Na festiwalach zajmuje się inspirowaniem i trzymaniem przestrzeni improwizowanych kręgów.

Hyperion

Jakub Zielina, krakowski muzyk występujący jako Hyperion oraz z zespołem Żmij. Ma za sobą około tysiąca koncertów w kraju i za granicą oraz liczne nagrania. Tworzy również muzykę teatralną (w tym do autorskich spektakli), jak i słuchowiska baśniowe.

Green Jesus

DJ i producent, podróżnik, poeta, zielarz, miłośnik przyrody. Właściciel wytwórni WEŹ SIĘ UCZESZ RECORDS, twórca 15 albumów, redaktor w Radio Kampus (od 2013 roku prowadzi audycję Leśna Strona Dźwięku LSD FM). Głównie można go spotkać w 8 bitowych klimatach, gdzie wygrywa kolejne levele w swojej muzycznej przygodzie Mocno pro-ekologiczny, tuli się do drzew i od czasu do czasu prowadzi warsztaty djskie dla dzieci. Od kilku lat mieszkaniec wsi, w której aktywnie angażuje się w ochronę swojego lasu. Maniak syntezatorowych dźwięków i miłośnik nieskrępowanej zabawy. Rodzynek wśród winogron i śrubka pośród gwoździ. Powołał do życia wiele projektów (Spaceboy, RunDMT, Luz Brothers, Anima, Oiler Room).

Empati

Śpiewa, gra melodyjne i wielobarwne piosenki swojego autorstwa, których przekaz pobudza wrażliwość, motywuje do zmian, wspiera i otwiera odbiorcę na to co w życiu jest podstawą oddychania ludzkiej duszy – miłość. Muzyka Empati łączy ze sobą różne style muzyczne takie jak indie, hippie, pop oraz różne style gitarowe jak np. widowiskowy fingerstyle tworząc tym oryginalny sposób wypowiedzi artysty.

Djoanna Joanna Dudek

Zawodowa tancerka z długoletnim stażem, instruktor tańca ze specjalizacją Bellydance. Od ponad 10 lat zgłębia tajniki różnych technik tańca, takich jak: taniec orientalny, taniec współczesny, klasyka czy zouk brazylijski. Na co dzień pracuje jako instruktor tańca grup dziecięcych oraz prowadzi swoje grupy tańca orientalnego w szkole AktivGen w Lublinie. Założycielka i choreografka Formacji Tańca Orientalnego z Lublina. 

Aleksandra Maciejczuk

Doświadczanie jak powstaje coś z niczego, obserwowanie jak utwór nabiera kształtu i zaczyna żyć to jedno z najwspanialszych uczuć. Aleksandra uważa, że człowiek jest z natury istotą twórczą i nie tworząc, usycha. Pisanie piosenek to jej autoterapia, afirmacja tego co sprawia, że życie zachwyca. Zaprasza na muzyczną podróż pełną wdzięczności i bliskości, bo to wspólne odczuwanie jest dla niej sednem sztuki.

Rafał Sky & Daniel Moński

Calm sounds combined with spiritual lyrics and mantras give Rafal Sky's music a meditation or relaxation feel. The lyrics are often inspired by teachers from India or messages originating from this sacred land. This simple music allows the listener to relax and go deeper into themselves.

MAMItaSYNA

Muzyką zajmujemy się zawodowo przez całe nasze dorosłe życie. Mamy bogate doświadczenie sceniczne i poświęcamy naszej twórczości dużo czasu. W naszej muzyce znajdziecie połączenie folkloru i elektroniki, ukraińskich pieśni ludowych i breakbeatów, chóralnych śpiewów i winylowych skreczy. Z Szacunkiem dla Tradycji, z Miłością do Dobrego Basu.

Jaromira

Artystka świadomie budująca przestrzeń Trance - DJka, Permormerka, Tancerka. Muzyka, którą gra Jaromira jest podróżą, która zabiera odbiorcę do różnych sfer od melancholijnych głębokich przestrzeni po prześwity w lesie. Głównym gatunkiem muzycznym, w którym lubuje się artystka są Foresty Psytrance. Każdy ze styli, w których się przemieszcza daje przestrzeń na głębokie refleksje i pozwala się połączyć z pełnym spektrum emocji. Wizją artystki w jej twórczości jest umożliwienie odbiorcom muzyki stanu Katarsis.

Sandra Maria i Emiji

Sandra Maria: Wokalistka, pasjonatka śpiewu intuicyjnego, tekściarka (m.in. "Staję się sobą", "Pal się ogniu"), autorka kursu „Poczuj, usłysz i pokochaj swój głos”, animatorka różnego rodzaju warsztatów pracy z głosem oraz certyfikowaną trenerką wokalną w metodzie Modern Vocal Training. Swojego głosu używa intuicyjnie, śpiewając z otwartego serca i ciała, nie bojąc się kroczyć totalnie nie utartymi ścieżkami wokalnymi.

Emiji: Kopozytor, muzyk, fotograf, realizator dźwięku oraz producent muzyczny z 20 letnim doświadczeniem w produkcji muzycznej.

Jego muzyka to eklektyczna kombinacja neo-klasyki, kojących dźwięków fortepianu, muzyki około filmowej oraz ambientu. W swoim przekazie emocjonalnym nawiązuje do procesu uzdrawiania wewnętrznego dziecka, do otwierania się na miłość i wchodzenie w kontakt z samym sobą.

Suma Pragnień

Suma Pragnień to lubelski projekt muzyczny, oparty na autorskich utworach osadzonych w klimacie akustycznego folk-rocka. Zespół ceni sobie szczerość w muzyce. Wierzy w to, że ma ona moc inspirowania słuchaczy do bycia lepszymi ludźmi – bardziej czułymi, odważnymi i wolnymi.

Ethnopolia

Lubelska grupa artystów inspirująca się etniczną muzyką z całego świata! Organizuje imprezy artystyczne, festiwale, koncerty, masaże dźwiękiem, relaksacje, jam session, warsztaty i audycje dla dzieci. Ich występy z muzyką etniczną to wyjątkowy sposób na odkrycie bogactwa najdalszych zakątków świata.

Barbara Księska

Wokalistka, muzykoterapeutka, pedagog, event manager, tancerka ognia. Laureatka nagrody Żurawi Lubelskich 2021, właścicielka studia nagrań Fala Records. Współtwórczyni festiwalu Ethno Polana. Na scenie zauroczy wasas pięknym śpiewem oraz grą na instrumentach takich jak: ukulele, tank drum, handpan, kalimba, bębny. Niedawno wydała płytę pt. “Półsłówka”.

Mateusz Kurowiak "KierAs"

Event manager oraz muzyk w zespole Ethnopolia, miłośnik gry na didgeridoo, djembe, kalimbie i drumli. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Ethno Polana. Pasjonat astrologii tradycyjnej i współczesnej. Autor książki "Peso Nero - kolumbijski pakt".

David Holosystem

Violinista artysta multimedialny tworzący w Polsce i na Teneryfie. Jego najnowsza płyta Atlantis to iście muzyczny diament. Dzika natura oraz żywioły są jego inspiracją. Muzykę którą tworzy płynie prosto z serca, nieustannie szlifując swój muzyczny diament. Płytę Atlantis zarejestrował na Teneryfie w energii wulkanicznej wyspy. W kodzie muzycznej emocji tej płyty zawarł bezwarunkową miłość, którą dzieli się w muzycznej podróży.

Patma

P∆TM∆ - Drewno, drewno, drewno, głos i synthy. Trio, które transowe utwory miesza z rozbudowanymi suitami. Przemieszczamy się od jazz folku, przez trip hop, piosenkę aktorską, klasykę, aż po awangardę. Punktem wyjścia jest improwizacja, z której to powoli wyłaniają się i kształtują wielowątkowe kompozycje na dwa smyczki, groove, sonoryzm, szepty, jazgot i kilka mądrych słów.

PsyShroom Girl dj set

Jej fascynacja muzyką elektroniczną sięga prawie 20 lat, stała bywalczyni klubów, imprez i festiwali. Okazało się jednak, że jest to dla niej zdecydowanie za mało, od niedawna jej pasją stał się mix! Najbliższe jej gatunki to trance, psytrance i techno, debiutowała na festiwalu Rejvowisko. Należy do lubelskiego kolektywu muzyki elektronicznej Zakwasy. Współorganizatorka festiwalu Ethno Polana, etatowa Indianka, tancerka, kuglarka, z każdą dziedziną sztuki jej po drodze. Kolejną pasją, która skradła jej serce jest zbieranie grzybów, dlatego zazwyczaj można spotkać ją w podlubelskich lasach czy nad jeziorami.

Tree Wolves Brothers

Doświadczanie jak powstaje coś z niczego, obserwowanie jak utwór nabiera kształtu i zaczyna żyć to jedno z najwspanialszych uczuć. Aleksandra uważa, że człowiek jest z natury istotą twórczą i nie tworząc, usycha. Pisanie piosenek to jej autoterapia, afirmacja tego co sprawia, że życie zachwyca. Zaprasza na muzyczną podróż pełną wdzięczności i bliskości, bo to wspólne odczuwanie jest dla niej sednem sztuki.

Medisound

MediSound zaprasza do magicznego świata dźwięków mis tybetańskich, dzwoneczków koshi i gongu, gdzie zapomnisz o swoich troskach, rozluźnisz się i otworzysz się na piękno otaczającego Cię świata. Dźwięki te przyniosą Ci relaks, regenerację i wewnętrzne uzdrowienie, pomogą Ci uwolnić napięcie i zrównoważyć swoją energię.Podczas koncertu to również wy wzmacniacie pole energetyczne, które wzmacnia działanie dźwięków i pomaga w

procesie uzdrawiania.

Neurogroove dj set

Elektroniczny duet DJ'sko - producencki z Warszawy. Po latach zwiedzania psytrancowych wydarzeń i eksploracji psychodelicznej muzyki uznali, że dorzucą swoje trzy grosze do kultury. Swoje sety opierają głównie na niespiesznych downtempo z odznaczającym się basem rodem z brytyjskich podziemi. Duby, minimal techno, organic house i im pokrewne - wszystko przy założeniu wprowadzania w głęboki taneczny trans przed sceną. Poza wyselekcjonowanymi utworami artystów rodzimych i z innych zakątków globu chętnie uzupełniają przestrzeń o własne numery, synteza muzyczna nie jest im obca. Duet stopniowo będzie dążyć do przedstawiania live actów wyłącznie z autorską muzyką. Za stanowiskiem DJ'skim można spodziewać się żywych instrumentów - gitary, basu, czy etno smaczków w postaci saza, dilruby i wschodnich fletów.

Bertall dj set

Bartosz Galiński DJ, producent muzyczny, twórca projektu ,,It's Just The Beginning", aktywnym na polskiej scenie od 10 lat. Kocha kulturę, sztukę i muzykę, które są nieodłączną częścią jego życia. Na codzień pracuje jako realizator dźwięku na planach filmowych oraz zajmuje się post produkcją materiałów dźwiękowych i lektorskich. Jednocześnie jeste sound designerem i komponuje muzykę do gier, filmów i animacji, które można obejrzeć w internecie lub na festiwalach filmowych. Koordynator Sceny Głównej na Festiwalu Ethno Polana.

Pussy Lovers Cru (PLC)

Pussy Lovers Cru (PLC) pod tą nazwą kryje się lubelski soundsystem w składzie: Kebab, Żulik LF, Friki Dadi, Gnadziej. Chłopaki to pasjonaci płyt winylowych i niskiego bass’u, kochają przenosić zarówno siebie jak i słuchaczy w muzyczny trans. Skupiają się głównie na gatunku DUB, ale nie obce im są gatunki : RAP, ROOTS, JUNGLE, DANCEHALL, D’N’B oraz ich pochodne. Lata wspólnie spędzone na scenie zaowocowały własnoręczną budową soundsystem'u oraz pokaźną kolekcją płyt winylowych.

Wojciech Grzegorczyk -
Warsztat "podstawowe techniki flamenco na gitarze klasycznej"

Podstawowe techniki flamenco na gitarze klasycznej. Na warsztatach uczestnicy będą mogli poznać techniki gitarowe prawej ręki, wykorzystywane w muzyce flamenco na całym świecie. Warsztaty będą praktyczne, uczestnicy proszeni są o wzięcie gitar klasycznych (nylonowe struny) a także koców/ mat, by móc usiąść wygodnie na trawie, by oddać się praktyce. Zajęcia są dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania w graniu.

Mario Ayuda dj set

Mario Ayuda czyli Mariusz Kowalec swoimi DJ setami wzmacnia energię publiczności dla której występuje, a także wyraża siebie z intencją tworzenia podnoszącej ducha, muzycznej przestrzeni w klimacie Organic House, Folktronica, Chill, Deep House. Mario ma bogatą przeszłość związaną z muzyką elektroniczną, występował na wielu festiwalach, a jego twórczość była wspierana przez znaczące wytwórnie muzyczne, DJ-ów, promotorów, rozgłośnie radiowe i została odtworzona łącznie ponad 20 mln razy tylko w wiodących mediach internetowych przynosząc mu tym samym złotą i platynową płytę. Jego utwory znajdują się na kompilacjach Spinnin’ Records, Armada Music, Sony Music i były wydawane m.in. przez wytwórnie Concordia Recordings, która w 2014 roku została przez niego założona.

Broken Quantizers live act

Projekt łączący elementy muzyki world oraz ambient z muzyką elektroniczną. Utwory powstają na bazie orientalno-transowych improwizacji oraz eksperymentów z instrumentami z różnych regionów świata. Inspiracje pochodzą z wszelakich fuzji jazzu z muzyką korzenną. Wykorzystywane są m.in flet arabski ney, sitar, didgeridoo, djembe oraz

handpan. Pomysł zrodził się w głowach Piotra Makaruka i Jakuba Zamojskiego w 2017 roku w Poznaniu gdzie pracowali wspólnie nad nowatorskim rozwiązaniem dotyczącym cyfrowego przetwarzania dźwięków.

Misha Wu Experience
live set

Zajawkowicz, artysta-kombinator, pochodzi z dzikiej krainy Lubelszczyzny. Buja się w szeroko pojętej muzyce transowej, zaczynając od szamańskich tribalowych dźwiękach etno, a kończąc na szybkich mentalnych PsyTekach. Kiedyś bębnił w zespołach takich jak Ursa, Ethnopolia, Suma Pragnień, a także był odpowiedzialny za sekcję muzyczną w rapowej grupie LOT#23. Na Ethno Polanie uraczy państwa swoim Live Actem w stylu DUB/PSY DUB na syntezatorach i looperze wprowadzając was w psychodeliczny trans.

LejtoCole (Zakwasy) dj set

Pochodzi z Parczewa, ale od ponad 8 lat mieszka i tworzy w mieście Lublin. Grając sety unika monotonii, a jego selekcja wydaje się sięgać do wszystkich gatunków muzyki. Acidowe brzmienia są bardzo bliskie jego sercu i w tym kierunku podąża jako początkujący w syntezie i produkcji. W swoich produkcjach często sięga po polskie utwory z własnego dzieciństwa i prezentuje je w zupełnie nowym elektronicznym wydaniu. Założyciel inicjatywy Zakwasy.

Chilly Breeze

Chilly Breeze to twór wywodzący się z lubelskiego środowiska improwizacji muzycznych. Ich muzyka jest połączeniem imprezy techno z jam session. Początkowo był to projekt instrumentalny z dużą dozą spontaniczności. Na początku roku do składu dołączyła wokalistka Jowita Bamboszek, która wypełniła luki pomiędzy dźwiękami.

MIK3Y dj set

Nie jeden powie, że wariat o złotym sercu dla którego nie ma słowa: NIE, bo zawsze warto dążyć do swojego marzenia. Grzybotwórca, organizator wielu bibek: festiwalu Sielanka Fest, MiniFest oraz Rejwowiska. Praktyczny marzyciel, który w swoich setach sprawia, że nie jedną duszę porywa na wiele godzin parkietowych szaleństw. Połamanymi i rytmicznymi dzwiękami zaprasza na godzinną podróż, która może zamienić się w dobre cardio.

Lesnicky dj set

Dj z Warszawy, gra szeroko pojętą muzykę House i Tech House, choć najbardziej odnajduje się w klimatach Afro House, Organic House i Deep House. Od 20 lat pasjonata niekomercyjnej muzyki klubowej. Swoją przygodę z muzyką zaczął od płyt winylowych i mocnego techno, by później przejść w lżejsze klimaty rytmów muzyki House. Uwielbia festiwale i możliwość grania na świeżym powietrzu, w wolnym czasie nagrywa sety w zaciszu domowym, które udostępnia na swoim kanale YouTube.

Logan dj set

Przeszkolony Kambozeiro z ponad 7 letnim doświadczeniem w podawaniu medycyny oraz pracy z roślinami Mocy i Świętymi Grzybami. Prowadzi różnego rodzaju ceremonie mające na celu uzdrowienie ciała, ducha i umysłu co pomogło mu zaobserwować jak podczas podróży zbiorowych muzyka staje się łącznikiem z innymi ludźmi. Każdy współczesny szaman (oraz DJ) wie jak posługiwać się nagraniami muzycznymi by wpływać na ludzkie emocje. Głębokie połączenie z muzyką elektroniczną poczuł odkąd pierwszy raz dotarł do jego uszu.

Adke dj set

Techno zawsze się rozwija i podobnie jak gatunek, Adke porusza się z duchem czasu. Podróżując już od ponad ćwierć wieku doświadczył i poznał różnego rodzaju muzykę elektroniczną, którą teraz przekłada, tworząc pełne energii, zwrotów akcji sety techno. Kiedy nocą brakuje mocnych uderzeń i głębokiej, energetycznej atmosfery, adke powinien ponieść parkiet i pozwolić ludziom przeżyć fascynującą opowieść. Doskonałą technikę i nienaganną selekcję szlifował w rodzinnym mieście w klubie kolonia. Pozostaje w 100% wierny swojemu instynktowi i przekonaniom, dzięki temu połączeniu, słuchaczy ogarnia dreszcz i szybsze bicie serca. Oddany swojemu rzemiosłu. Aktualnie można go złapać w radio – minimalmix.com oraz kolejnej edycji project masow – inicjatywa przyjaciół.

4Melo2Dick0 dj set

Obszar jego zainteresowań w muzyce elektronicznej jest równie szeroki co wachlarz zainteresowań nie związanych z muzyką. Czerpiąc inspiracje z rozmaitych gatunków muzycznych, porusza się w obrębie progressive/organic house oraz melodic techno, zapraszając słuchacza do spalenia razem z nim fajki pokoju oraz wyruszenia we wspólną podróż do wykreowanego przez siebie świata; różnorodnego, pełnego melodii i piękna, lecz z domieszką subtelnych powiewów mroku i tajemnicy.

Zyanya dj set

Zyanya to mieszkająca w Krakowie DJ-ka oraz producentka, której muzyka oscyluje pomiędzy downtempo, deeptech i spokojniejszymi odmianami muzyki house. Inspiruje ją natura, muzyka etniczna i szamańska z różnych stron świata. Niezależnie od gatunku stara się by jej sety były hipnotycznymi opowieściami, umożliwiającymi słuchaczowi wejście w stan transu i doświadczanie w pełni obecnej chwili. W tym celu łączy klasyczny elektroniczny rytm z elementami muzyki szamańskiej, euforycznymi wokalami oraz mantrami. Umiejętności DJskie szlifowała pod okiem Aethy w Instytucie Dźwięku.

Już wkrótce więcej info!